Jednorázová lekce na divoké vodě

Při paddleboardingu na divoké vodě pocítíš pod svýma nohama obrovskou sílu vody a zjistíš, že vodu nepřemůžeš, ale můžeš jí šikovně využívat a z řeky si tak uděláš svůj playground. Paddleboarding na divoký vodě Ti vypracuje tělo, zdokonalý koordinaci pohybů, naučí číst vodu a vžene adrenalin do žil.

Lektor kurzu, který se sám ve svých začátcích prokousával mnohými úskalími, dokáže dobře poradit jakých chyb se vyvarovat, aby docházelo k rychlému zlepšování tvých schopností. V prvním kroku Tě naučí provádět základní záběry a udržet prkno v přímém směru na klidné vodě. Vysvětlí, jaká je role pádla při získávání stability a jak se správně postavit na prkno. Až se naučíš kontrolovat prkno na klidné hladině, tak se přesuneme k ústí Trojského slalomového kanálu, kde si vyzkoušíme najíždění do proudu a jeho traverzování. Stále budeme ladit správné postavení a zatížení nohou, nastavení pádla, vztah mezi úhlem najetí do proudu a náklonem.

 

Kurz Tě seznámí s tímto skvělým sportem. Zjistíš, že se dá paddleboarding provozovat téměř všude a díky nafukovacím plovákům se s paddleboardem i výborně cestuje třeba i letadlem. Pokud zvládneš paddleboarding v proudu na divoké vodě, nebude Ti pak činit potíže ani surfování na mořských vlnách, nebo sjížděních obtížných řek, které se obvykle jezdí jen na kajacích.

Na kurz si vezmi:
Tenisky s co nejtenčí podrážkou, nebo neoprenky, který ti zajistí dobrý kontakt nohou s prknem a zároveň ochrání chodidlo před škrábnutím o dno.
Plavky / oblečení do vody (neopren)

Na kurzu Ti bude zapůjčeno:
Prkno
Pádlo
Vesta
Helma

2 hod. / 1800 KČ / termín dle dohody